XERVON bygger framtidens ledare!

Vårt ledarskapsprogram Next Gen ger både nuvarande och framtida chefer verktygen för att lyckas i sina roller. Sedan hösten 2022 har 30 ledare från hela Sverige deltagit i programmet, där teori blandas med inspirerande diskussioner.

"Våra ledare får verktyg för att skapa en miljö där anställda växer, känner sig hörda och inspirerade," säger Yasemin Collin, HR-chef. "Jag ser en enorm utveckling hos alla deltagare – de är nu redo och taggade för sina nya uppdrag!"

Next Gen består av två olika program med inriktning mot våra olika befattningar. Syftet med programmen är att säkerställa att vi har ledare som kan möta verksamhetens framtida utmaningar och driva företagets fortsatta tillväxt. För att lyckas behöver vi som arbetsgivare stärka och utveckla våra medarbetare. 

"Jag är stolt över att jobba på ett företag som tänker ett steg längre och satsar på nästa generations ledare!" säger Thomas Övermark, Regionchef Sydöst och Kärnkraft.

XERVON Sweden AB 
// En del av REMONDIS
Om webbplatsenDataskyddspolicyCorporate ComplianceREMONDIS-gruppen


  • Skriv till oss


  • XERVON i världen

    Tillsammans med våra systerföretag i Remondisgruppen finns vi i hela världen Karta


  • Kontakt

    XERVON Sweden AB
    Symmetrivägen 27
    196 37 Kungsängen
    Sweden
    F +46 10 4821040

© 2025 REMONDIS SE & Co. KG